Сигнали за неработещо улично осветление

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

15.04.2019

СЪС ЗРЕЛИЩНОТО СЪСТЕЗАНИЕ XTREME ENDURO SEVLIEVO СТАРТИРА РЕПУБЛИКАНСКИЯТ ШАМПИОНАТ

Лошото време не попречи на състезателите да триумфират на мотополигона „Горна Росица“ в Община Севлиево

Много емоции, адреналин, но и трудности за състезателите донесе стартът на тазгодишния Републикански шампионат по Ендуро. Състезанието се проведе на мотополигона „Горна Росица“ край Севлиево, като това бе и откриваща надпревара за шампионата през настоящия сезон. Тази година надпреварата се организира от МСК Ендуро Севлиево със съдействието на Община Севлиево.

След изсипалия се дъжд в последните няколко дни трасето не бе никак леко за участниците, но състезателите успяха да триумфират успешно. Над 1000 човека наблюдаваха зрелищното рали, а публиката непрестанно окуражаваше участниците и през двата дни от надпреварата, когато валежите създадоха доста трудности за участниците. Калният терен обаче не възпря състезателите и те показаха завидни умения при управлението на моторите в тежките условия.

Състезанието се проведе на два етапа – в първия ден участниците в различните класове преминаха през определени трасета в района около „Горна Росица“ като следваха зададената навигация. Зрелищният ендурокрос бе в неделя на специално създадено трасе до мотополигона.

При майсторското шофиране в клас „Профи“ първи стана Искрен Генов от WinBet Hard Riders с мотор Gas Gas EC 250. С много малка разлика от него втори се класира Теодор Кабакчиев от Екстрийм Рейсинг с машина KTM 300 EXC. Третото място на почетната стълбичка бе за Михаил Михайлов от МК Боляри също с KTM 300 EXC.

Първи в крайното класиране в клас „Експерт“ стана Кристиан Петров  от WinBet Hard Riders с мотор KTM 300 EXC. Руслан Цветанов от Buhovo Extreme завърши втори с неговия KTM 300. За третото място се пребори Светослав Маринов от МСК Ендуро Севлиево с машина KTM 300 EXC TPI. Това бе и най-оспорвания клас, заради големия брой участници в него.

При клас „Стандарт“ състезател от Севлиево успя да надвие всички останали. Камен Дочев с мотор KTM 300 EXC от МСК Ендуро Севлиево спечели безапелационно първото място в категорията. Второ място на почетната стълбица зае Иван Михов от WinBet Hard Riders с машина Yamaha YZ 450. За третото място се пребори Мирослав Стоянов от Сикс Спортс с мотор KTM SXF350.

Въпреки тежките условия, имаше и смели дами, които успешно се състезаваха наравно с мъжете. В крайното класиране при представителките на нежния пол първото място покори Габриела Мартинова от „Екстрийм Рейсинг“ с мотор KTM 125 EXC. Второ и трето място бяха за дами от отбора на МК „Боляри“. След оспорваната битка и през двата дни второто място заслужено бе за Ина Джамбазова с мотор KTM 300 TPI.  Третото място на почетната стълбица заслужено бе за Мария-Луиза Раева с машина Beta 300 RR.

„Състезанието бе изключително спортсменско въпреки тежките условия и нямаше никакви инциденти с участниците“, обявиха организаторите. Надпреварата се провежда за трета поредна година, а за втора година Ендуро ралито в Севлиево е част от Републиканския рали шампионат.

Спонсори на събитието са фирмите Хелиос, Bardahl, Ideal Standart, GBG, MM-74, Балея груп, Lazarov, BOBIMX, Chakala, Hamberger, ParmaTrans, Охрана и банков сервиз Севлиево, Редит – Н, Нео Титан, John Corneth BV, магазин 2+2, Севлиево Плаза, Euroins, Макси Колор Микс, Балканско Ехо, ML Racing, Mira-N, Никипласт – М, М-прес, Rompetrol, Maritrans и къщи за гости Балкан.